ProfiAudioIP

Who is who

Igor Pogorzelski - reżyser dźwięku, projektant elektroakustyki

Specjalista od nagrań wysokiej definicji DSD i DXD, realizator dźwięku podczas koncertów wielu gwiazd polskiej estrady. Od lat współpracuje z takimi gwiazdami jak Edyta Geppert, zespół Polskiej Opery Królewskiej i wielu innych. Łączy umiejętności inżyniera dźwięku z wrażliwością muzyka. Jest też z zawodu organistą i z pasją oddaje się tej aktywności. Swoją wiedzę przekazuje wielu kościołom poszukującym dobrych orgranów. Razem z Igorem Pogorzelskim brał udział w wielu szkoleniach z udziałem szwajcarskiej firmy Merging technologies. W roku 2018 wziął udział w jubileuszu 90 lecia niemieckiego producenta mikrofonów Microtech Gefell w siedzibie firmy Gefell. Jest posiadaczem największej w Polsce kolekcji mikrofonów tego znakomitego producenta.Ukończył warszawski Uniwersytet Muzyczny wydział reżyserii dźwięku. Jest projektantem systemów elektroakustyki z 25 letnim doświadczeniem. W tym zakresie opracował koncepcję systemu elektroakustycznego na bazie technologii dźwięku wysokiej definicji DXD i DSD oraz systemu dźwięku immersyjnego dla sali i reżysernii Filharmonii Narodowej – współpraca od 2013 do dzisiaj.

W roku 2014 współpracował przy opracowaniu systemu elektroakustycznego dla nowej sali Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach.

Od końca lat 80 współpracuje jako doradca techniczny z Teatrem Wielkim Operą Narodową, gdzie pracował w latach 1986-90. Współuczestniczył w projektach poprawy akustyki sali i sceny z dyrektorem technicznym Teatru Wielkiego Jerzym Bojarem. W roku 2015 dostarczył zintegrowany system elektroakustyczny w technologii audio over IP Ravenna dla nowej reżyserki i pokoju aparatury w Operze Narodowej – urządzenia i oprogramowanie Merging technologies Szwajcaria.

Od 2006 roku jest nauczycielem akademickim na wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko Japońskiej Akademii Technik komputerowych w zakresie nagrań muzycznych, montażu filmowego oraz dźwięku immersyjnego.

Od wielu lat działa też w skali całego kraju jako prelegent muzyczny. Biegle mówi po angielsku, hiszpańsku, niemiecku, francusku.

Józef B Nowakowski - konsultant akustyki, systemu Ravenna i Dolby Atmos

Laureat Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit .

Producent Muzyczny ponad stu wydawnictw płytowych Najwybitniejszych Artystów Muzyki Rozrywkowej, Jazzowej i Filmowej.

Projektant kilkunastu Studiów Nagraniowych między innymi: Sirens Studio, Masada Studio , Efektura Studio .

Mateusz Banasiuk - reżyser dźwięku, nauczyciel akademicki, specjalista od systemu Dolby Atmos.

Absolwent wydziału reżyserii dźwięku UMiFC w Warszawie. Nauczyciel akademicki tamże. Od lat współpracuje z wieloma wybitnymi artystami. Ze światowej sławy polskim tenorem altowym Jakubem Józefem Orlińskim nagrał dla firmy Warner Music album w technologii Dolby Atmos opery Glucka Orfeusz i Eurydyka. Ostatnio w tej technologii też dla Warner Music zrealizował w Krakowie nagranie z orkiestrą Sinfonietta Cracovia. Jest doradcą artystyczno-technicznym fundacji Bank talentów Master Art oraz zespołu Szkół Muzycznych Nowa Miodowa.

Bogdan Żywek - Reżyser dźwięku, konsultant w zakresie edycji na systemie Pyramix.

Specjalista od nagrań wysokiej definicji DSD i DXD, realizator dźwięku podczas koncertów wielu gwiazd polskiej estrady. Od lat współpracuje z takimi gwiazdami jak Edyta Geppert, zespół Polskiej Opery Królewskiej i wielu innych. Łączy umiejętności inżyniera dźwięku z wrażliwością muzyka. Jest też z zawodu organistą i z pasją oddaje się tej aktywności. Swoją wiedzę przekazuje wielu kościołom poszukującym dobrych orgranów. Razem z Igorem Pogorzelskim brał udział w wielu szkoleniach z udziałem szwajcarskiej firmy Merging technologies. W roku 2018 wziął udział w jubileuszu 90 lecia niemieckiego producenta mikrofonów Microtech Gefell w siedzibie firmy Gefell. Jest posiadaczem największej w Polsce kolekcji mikrofonów tego znakomitego producenta.