ProfiAudioIP

Teatr Guliwer z nowym systemem interkomowym

Teatr Guliwer z nowym systemem interkomowym – inspicjenta
Na jesieni 2021  wykonaliśmy w warszawskim teatrze lalek Guliwer system interkomowi, o wdzięcznej nazwie
Beatrice. Producentem systemu jest brytyjska firma GlenSound – na rynku od 60 lat, a sam system jest oparty na światowym standardzie  Audio over IP Dante. Guliwer dysponuje teraz jednym pulpitem z 8 relacjami  R8 na stanowisku inspicjenta, trzema pulpitami z 4 relacjami każdy – D4 na stanowiskach dźwięk, światło, reżyser.
Ciekawostką tego rozwiązania jest nagłośnienie garderób i zaplecza sceny. Zrealizowaliśmy to nagłośnienie przy pomocy  sześciu aktywnych głośników Divine  tej samej rodziny Beatrice. Nie są to zwykłe głośniki. Są to małe komputery o mocy 10 watt każdy i z portem RJ45 sieciowym jak zwykły komputer. Każdy Divine dostaje zatem komunikat od inspicjenta oraz dodatkowo aktorzy i technicy słyszą nasłuch sceny – to co się dzieje na scenie. Divine podobnie jak wszystkie pulpity są zasilane po skrętce ze switcha Cisco z funkcją PoE.
Zarządzanie całym systemem jest możliwe z dowolnego komputera w sieci Ethernet.
Beatrice oferuje dyskretne połączenia matrycowe – każdy do dowolnego lub każdy do wszystkich oraz funkcję przywołania, jeżeli ktoś akurat wyszedł ze swojego stanowiska pracy.
Głośniczki Divine mają wbudowaną 4 kanałową matrycę, więc każdy może wybrać kogo słucha. Ta funkcja może być zablokowana. Dodatkowo mamy korektor barwy, limiter i wiele innych.

Zachęcamy do zapoznania się z systemem Beatrice na naszej stronie lub stronie producenta
https://www.glensound.co.uk/products/dante-aes67-network-audio/dante-intercom/