ProfiAudioIP

Partnerzy

Merging Technologies

Szwajcarska firma od ponad 25 lat specjalizująca się w technologiach dźwiękowych. Pyramix – uznawany przez specjalistów od muzyki klasycznej za DAW numer 1 na świecie. Założycielem firmy jest Claude Cellier – wieloletni współpracownik Stefana Kudelskiego – Polaka, założyciela słynnej firmy NAGRA – ich magnetofon był zabrany na księżyc w roku 1969. Merging rozwija przede wszystkich technologie audio over IP, w oparciu o rekomendacje AES67 i standard Ravenna. W gamie ich produktów również Ovation – system projekcji dźwięku teatralnego w technologii 3D oraz sieciowe przetworniki HORUS i HAPY – wysoko cenione za jakość kart mikrofonowych. Nagrania w Filharmonii Narodowej, Narodowej Orkiestrze Polskiego Radia, Uniwersytecie Muzycznym i wielu innych instytucjach powstają w systemie Pyramix. Archiwum Polskiego Radia w Warszawie korzysta z ich technologii. 

Glen Sound

Brytyjska firma, która w roku 2016 obchodziła swoje 50 urodziny. Od lat związani z BBC, dla której stworzyli szereg innowacyjnych technologii. GlenSound specjalizuje się w całej gamie urządzeń mających zastosowanie przede wszystkim, aczkolwiek nie tylko, w szeroko rozumianym broadcastingu. Hybrydy telefoniczne, technika HD Voice, pulpity reporterskie, systemy interkomowe, a w ostatnich latach wiele urządzeń w technologii Dante – audio over IP. GlenSound otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Urządzenia z logo GlenSound można spotkać na różnych imprezach sportowych rangi światowej. W Polsce można zobaczyć urządzenia GlenSound między innymi w Telewizji Polskiej. 

Microtech Gefell

Niemiecki producent mikrofonów studyjnych, reporterskich i pomiarowych. Firma założona przez profesora Georga Neumanna w roku 1928 i przez wiele lat działająca bez rozgłosu na terenie dawnego NRD. Od 1990 roku sprzedaje na cały świat znakomite mikrofony pojemnościowe, o często unikalnych rozwiązaniach, jak mikrofon line array KEM975, który oglądamy codziennie w Sejmie na mównicy – dwa takie mikrofony dają pełną swobodę mówcy i nie zasłaniają jego twarzy przed kamerą. Mikrofony Microtech Gefell stosowane są również w Operze Narodowej, Narodowym Instytucie Chopina, Polskim Radiu i wielu innych instytucjach. W ofercie również mikrofony pomiarowe i mikrofon reporterski, który można podłączyć bezpośrednio do smartfona.

Bodet

Francuska firma założona w XIX wieku w zachodniej Francji. Specjalizuje się w produkcji systemów zegarowych, dzwonków, melodii i komunikatów synchronizowanych w sieciach NTP czy do wzorca GPS. Zaawansowane systemy zarządzania czasem pracowników i wiele innych. Zegar Bodet wisi na wieży Pałacu Kultury w Warszawie, a pasażerowie na lotnisku Okęcie sprawdzają czas swoich odlotów według zegarów Bodet. Coraz częściej można spotkać te zegary w hotelach, teatrach, bankach i innych instytucjach.

Zenon Media

Firma z siedzibą na pograniczu niemiecko francuskim – 18 kilometrów od Strasbourga. Od połowy lat 70 na rynku. Zenon Media ma dominującą pozycję w Niemczech i wielu krajach świata, jak chociażby Tunezja czy Finlandia, w dziedzinie planowania, produkcji i emisji programu radiowego. Rozwijają rozwiązania All in One Audio w oparciu o wirtualizację, visual radio i wiele innych. W jednym z dawnych bunkrów przeciwatomowych w Szwajcarii mają olbrzymie serwery przechowujące dane wielu renomowanych firm światowych. W Polsce z ich technologii korzystają dwie duże sieci radiowe.

WorldCast Systems

WorldCastSystem grupa producentów skupiona we francuskim Bordeaux. W tej grupie są zarówno angielski APT – producent kodeków IP opartych na algorytmie APTx, rekomendowanym przez komisję Europejskiej Unii Radiowej, jak też Audemat – producent sprzętu do pomiarów sygnałów radiowych i telewizyjnych, czy Ecreso – producent nadajników radiowych i koderów RDS. Najnowsze rozwiązania to technologia Audio over IP AES67 Dante w kodekach APT. W Polsce stosowane w Polskim Radiu do transmisji programów artystycznych w sieciach IP z bardzo niską latencją poniżej 3 milisekund oraz w instalacjach firmy Emitel. 

Wharton

Brytyjska firma produkująca wyświetlacze czasu, na stadiony, do radia i telewizji. Zegary z logo Wharton można spotkać w 250 krajach świata. W Polsce na stadionie we Wrocławiu, w Radiu i Telewizji. Stosowane w instytucjach wojskowych, cenione za precyzję i czytelność.

PSI Audio

Mała szwajcarska firma, na rynku od połowy lat 60. W Polsce znana pod logo innej szwajcarskiej firmy Studer. Aktywne monitory odsłuchowe PSI Audio można spotkać w wielu rozgłośniach Polskiego Radia. W ostatnich latach doceniono te znakomite konstrukcje w prywatnych firmach fonograficznych. Produkowane ręcznie w oparciu o unikalne, patentowe technologie, oddają precyzyjnie dźwięk w studiach masteringowych na całym świecie. W ofercie producenta również małe i bardzo skuteczne aktywne pułapki basowe, poprawiające akustykę w salach koncertowych studiach nagrań i pokojach odsłuchu referencyjnego. 

Cedar Audio

Brytyjska firma specjalizująca się w rozwiązaniach do restauracji dźwięku. Oferuje unikalne algorytmy cenione w radiu, studiach masteringowych, filmowych, telewizyjnych, a także w policji i wojsku. W Polsce z ich aplikacji korzysta Polskie Radio, Telewizja Polska, Filharmonia Narodowa, Uniwersytet Muzyczny i wiele innych. 

Axel Technology

Włoska firma specjalizująca się w urządzeniach i aplikacjach dla radia i telewizji. Znana z wysokiej jakości wykonania oraz innowacyjnych rozwiązań w technologiach radiowych w 120 krajach świata od Afryki północnej po Polskę. Wśród ponad 2000 klientów jest włoska narodowa telewizja RAI, niemiecki Deutsche Telekom i polski Emitel. Axel specjalizuje się w rozwiązaniach unikalnych, na zamówienie klientów i sporą część zysków inwestuje w rozwój technologiczny. 

Digigram

Firma Digigram to francuski producent sprzętu i oprogramowania dla radia, telewizji i studiów nagrań. Firma działa od 1985 roku w Grenoble. Rozwiaja linię kart dźwiękowych do stacji montażu i emisji dźwięku. W ostatnich latach w portfolio producenta również kodeki IP stereo i wielokanałowe do transmisji 64 kanałów. W ostatnim czasie firma kontruje się również na technologiach w chmurze, rozwiązaniach dla mobilnych dziennikarzy oraz transmisji video

Sonifex

Firma założona w 1969 roku była jednym z pierwszych na świecie producentów hybryd telefonicznych dla radia i telewizji
oraz skrzynek komentatora.  W ostatnich  7 latach Sonifex rozwinął rodzinę urządzeń działających w technologii Audio over IP na bazie protokołów Dante, Ravenna i AES67.
Interesującym rozwiązaniem jest rodzina pulpitów interkomowych serii AVN  działających w sieci audio over IP Ravenna.
Wbudowany w pulpity web server pozwala na zdalną konfigurację i kontrolę pulpitów  w sieci Wifi z poziomu laptopa, smartfona lub tabletu/

Lucky Tone

Renomowany producent, obecny na rynkach światowych od ponad 10 lat.

W swojej nowoczesnej fabryce w Guangzhou  na powierzchni 8000 tysięcy metrów kwadratowych wytwarzane są super nowoczesne i trwałe, poddane rygorystycznej kontroli technicznej systemy nagłośnienia – public address, konferencyjne,  sieciowe audio over IP Dante.Ceny są interesujące, a jakość wykonania imponująca.

Zapraszamy do zakupów oraz testowania produktów sieciowych audio over IP  Dante jak : mikrofony z wejściem Dante, głośniki z wejściem Dante, konwertery  z sygnałów analogowych i cyfrowych do Dante

Mandozzi

Szwajcarski producent z kantonu Ticino na południu. Działają od połowy lat 60.
Robią może najbardziej zaawansowane routery dźwięku w skali planety.
Wszystkie nowoczesne technologie transmisji dźwięku w jednym kompaktowym urządzeniu BEA3 X
audio over IP  Dante, AES67, Ravenna
też analogowe, cyfrowe, MADI. Procesory DSP i wiele innych.
zaawansowane , futurystyczne konsolety radiowe i telewizyjne z ekranami dotykowymi
Znakomite oprogramowanie do zarządzania

Mandozzi jest obecny w wielu krajach – od północnej Afryki poprzez Włochy, Szwajcarię, Niemcy aż do krajów skandynawskich
Niedługo pierwsze instalacje w Polsce

Audac

Belgijska firma produkująca bardzo zaawansowane i rozsądne cenowo urządzenia do sal konferencyjnych, centrów edukacji, hoteli i restauracji.
W ofercie: procesory dźwięku, matryce audio,   głośniki ścienne, sufitowe, wzmacniacze, mikrofony i wszystko w technologii cyfrowej audio over IP Dante  / AES67

Neumann

Od stycznia ruszamy ze sprzedażą produktów niemieckiej firmy Neumann

zapraszamy do współpracy