ProfiAudioIP

O firmie

ProfiAudioIP jest biurem techniczno-handlowym z siedzibą w Warszawie. Jesteśmy młodym, aktywnym zespołem, który działa w branży profesjonalnego dźwięku od wielu lat. Są wśród nas reżyserzy, wykładowcy akademiccy, instalatorzy z wieloletnim doświadczeniem oraz doradcy w branży multimediów, systemów zegarowych i transmisji dźwiękowej.
1997
Założenie ProfiAudio IP
Firma zostałą założona w 1997 roku jako pierwszy w Polsce oficjalny dystrybutor szwajcarskiej marki Studer AG z Zurychu. Jej działalność początkowo skupiała się głównie na rynku radiowo-telewizyjnym. W tym samym roku rozpoczęliśmy dostarczanie konfigurację automatyki radiowej do planowania, produkcji i nadawania programów radiowych w oparciu o rozwiązania firmy Studer oraz niemieckich producentów t.j. DAVID i Dira VCS. Wtedy też rozpoczęliśmy współpracę z kolejnymi szwajcarskimi markami t.j. Merging technology - producentem słynnych systemów do nagrywania, edycji i masteringu Pyramix oraz wysokiej klasy rozwiązań sieciowych Audio over IP. Kolejna szwajcarska marka z długoletnią tradycją PSI Audio - produkująca referencyjne monitory studyjne do rozwiązań stereofonicznych i immersyjnych. W następnym roku rozpoczęliśmy wyłączną dystrybucję niemieckich mikrofonów studyjnych firmy Microtech Gefell.
2015
Modernizacja Firmy
W 2015 roku firma przeszła modernizację formalną i logistyczną, aby lepiej dopasować się do wymagań rynku, koncentrując się na sprzedaży internetowej i narzędziach marketingowych z uwzględnieniem działań w sektorach gospodarki muzycznej, edukacyjnej i domeny publicznej, a także w zastosowaniach teatralnych i kulturalnych. Podążając za tym trendem, rozpoczęliśmy wyłączną dystrybucję brytyjskiej marki GlenSound z jej 60-letnią historią i silnym zaangażowaniem w audio over IP Dante AES67 oraz technologie związane z wydarzeniami sportowymi i kulturalnymi. Wzmocniliśmy również nasze działania na rynku edukacyjnym, dostarczając rozwiązania dla uczelnie, szkół muzycznych i ośrodków kultury, zarówno w zakresie know-how, jak i zagadnień projektowych i wykonawczych.
2022
LynxProaudio

rozpoczęliśmy dystrybucję i marketing hiszpańskiej marki LynxProaudio. Ten producent z Walencji, do tej pory mało znany w Polsce, dołączył do ważnych graczy na rynku inteligentnych systemów nagłośnienia klasy LineArray raz zestawów nagłośnienia frontalnego oraz plenerowego.
Cztery realizacje w ostatnim roku zakończyły się pomyślnie i nasi klienci są bardzo zadowoleni. W planie kolejne projekty z tą  hiszpańską marką klasy Premium.
Więcej na ich stronie: https://www.lynxproaudio.com/www/home/

Dzisiaj
Nasza misja

Naszym celem jest dostarczanie najwyższej jakości rozwiązań i usług do Polski oraz krajów UE.